З 28 січня 2020 року безкоштовний супутниковий сигнал буде закодовано. Це означає, що дивитися канали через “тарілку” і не платити за це більше не вийде.

Розгляньмо 5 варіантів, як підготуватися до відключення українських каналів телебачення.

Чому ж сигнал кодують?

Багато українців дивляться супутникове ТБ безкоштовно і навіть не підозрюють, що ловлять технічний сигнал, призначений для провайдерів. В Україні компанії встановлювали супутникові тарілки, не повідомляючи про це клієнтам. Отже, фактично такі користувачі є піратами.

Технічний український сигнал через супутникові тарілки може потрапити до Європи. І європейці можуть дивитися безкоштовне українське телебачення. А це – порушення норм та законів ЄС. Там супутникові канали доступні майже виключно у складі спеціальних пакетів. Безкоштовні – лише державні, регіональні або суспільні телеканали.

Саме тому у межах переходу до моделі платного телебачення, прийнятої у світі, в Україні відбудеться кодування супутникового сигналу каналів.

Кодування торкнеться лише власників супутникових тарілок, які не підключені до офіційного провайдера.

Коли і які супутникові канали стануть недоступними?

Відключення супутникового сигналу відбудеться 28 січня 2020 року рівно о 3:00 ночі. Планується повне кодування каналів медіагруп “1+1 Media”, “Медіа Група Україна”, “StarLightMedia”, “Inter Media Group”.

Загалом закодують 23 канали. Власники супутникових тарілок не зможуть безкоштовно дивитися такі українські ТВ-канали:

1+1, 2+2, ТЕТ, УНІАН, ПлюсПлюс, Бігуді, ТРК Україна, НЛО ТБ, Індиго, Ескулап ТБ, СТБ, Новий канал, ICTV, М1, М2, КуйТБ, Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм.

Але українці зможуть і надалі дивитися менш популярні телеканали після відключення супутникового сигналу. На супутнику залишаться UA: Перший, регіональне телебачення, а також тематичні канали — всього близько 40 штук.

Як діяти, коли закодують супутникове ТБ?

Є п’ять основних шляхів: скористатися послугами цифрового телебачення інтернет-провайдерів, залишатися користувачем послуг місцевого ретранслятора, звернутися до супутникового провайдера чи зробити підписку на онлайн-сервіс.

Варіант 1: Звернутися до супутникового провайдера

Щоб не залишитися без доступу до улюблених телеканалів, глядачам потрібно буде придбати спеціальний тюнер-декодер супутникового сигналу. Супутникову тарілку змінювати не потрібно.

Можна придбати супутниковий приймач однієї з наявних DTH-платформ – Viasat Україна або Xtra TV. За користування доведеться платити абонентську плату — у Viasat вона стартує від 49 гривень на місяць за 83 канали, а Xtra TV пропонує тарифні плани від 39 грн на місяць зі стартовою пропозицією 29 каналів.

Нині рекомендована вартість нового приймача (ресівера) коливається в районі 1 тисячі гривень.

Варіант 2: Послуги ефірного телебачення

Розгляньте перехід на приймання звичайного ефірного ТБ – Т2. Там канали будуть у відкритому доступі. Наразі Т2 надає користувачам можливість безкоштовно переглядати 32 ефірних телеканали.

Приймати сигнал цифрового ефірного телебачення можна за допомогою цифрових приймачів стандарту DVB-T2 або телевізорів, що підтримують цей стандарт.

Варіант 3: Послуги цифрового телебачення від інтернет-провайдерів

Інтернет-провайдери теж можуть надавати послуги цифрового телебачення. Тому кожен, у кого є інтернет, може зайти на сайт свої інтернет-компанії та дізнатися про умови надання цієї послуги і можливості провайдера.

Варіант 4: Кабельне телебачення

Можна скористатися послугами кабельного оператора, якщо ви перебуваєте в зоні його мережі. До вашого телевізора буде під’єднано кабель. Така модель не вимагає додаткового обладнання.

Варіант 5: Підписка на онлайн-сервіс

Також є можливість придбати підписку на онлайн-сервіс, який працює через інтернет та надає доступ до різноманітного контенту, в тому числі телеканалів.

Приєднатися можна до будь-якого сервісу від вашого інтернет-провайдера. Наприклад, в Україні працюють Megogo, Divan.TV, Oll.TV, Omega TV, YouTV, Sweet.TV, TRINITY-TV та інші.

Для перегляду вам знадобиться телевізор зі SmartTV чи приставкою. Або телебачення можна дивитися на ноутбуках та смартфонах, попередньо завантаживши спеціальний додаток.

Закликаємо споживати контент легально, оскільки це дуже важливий фактор для того, аби в Україні з’явилися якісні телебачення та кіноіндустрія. Крім того, для кодування каналів використовуватиметься система Verimatrix, яку неможливо зламати.