Карантин вносить свої корективи у плани на літо. Люди скасовують подорожі за кордон і думають, як би провести відпустку вдома.

Explainer підготував підбірку цікавих місць в Україні, де можна позасмагати, покупатися, розважитись і зробити круті фото.

Озеро Синевир, Закарпаття

Де: Міжгірський район, Закарпатська область

В народі його прозвали Морським оком. Це найбільше гірське озеро України, оточене горами та високими смереками.

Максимальна глибина озера – аж 24 метри. Тому воно ніколи не нагрівається повністю. У спекотні дні нагрівається лише 1-2 м води, далі – крижана вода.

В озері мешкає форель, адже вода Синевиру кришталево чиста.

Синевир знаходиться у заповідній зоні, тому на його території заборонено купатися, ловити рибу, розпалювати багаття. А втім, ця місцина є досить популярною серед туристів. Тут катаються на плотах, влаштовують кінні та велосипедні екскурсії.

Як дістатися?

Потягами Київ-Ужгород або Київ-Чоп можна дістатися до станції «Воловець». Далі потрібно проїхати 90 км рейсовим автобусом до Міжгір’я. Можна взяти таксі, яке відвезе вас до самого озера.

Де зупинитись?

Навколо озера активно розвивається туристична інфраструктура. Тут будуються туристичні бази від 2 до 4 зірок., де можна переночувати й поїсти. Ціни у готелях від 400 до 2800 грн за добу, тому кожен може вибрати варіант для себе.

Водоспад Женецький Гук, Прикарпаття

Де: Івано-Франківська область, біля сіл Татарів і Микуличин

Тисячі туристів приїжджають сюди, щоб насолодитись свіжим повітрям і сфотографуватися біля водоспаду, який падає з масивного каміння.

Сама назва «Гук» означає «гучний шум води». В Карпатах є багато водоспадів із назвою Гук. Але найбільш популярним став саме Женецький Гук. Ймовірно, через наявність поруч урядової дачі (третього президента України), завдяки якій до водоспаду можна дістатися якісною дорогою.

Біля водоспаду знаходиться невеликий ярмарок, де можна купити каву, смаколики й багато-багато карпатських сувенірів.

Тут подбали й про безпеку туристів. Дорогою до водоспаду стоять містки й огорожі. Тому йти до водоспаду досить зручно навіть не у спортивному одязі.

Але, чесно кажучи, порелаксувати під шум води тут не вдасться. Переважно тут багато туристів, які створюють галас і метушню.

Але не засмучуйтеся: краса Женецького водоспаду варта того, щоб її побачити.

Як дістатися?

Від Яремче потрібно проїхати за селище Микуличин. Там ви побачите дороговказ, який вкаже напрямок до водоспаду. Біля шлагбаума перед в’їздом до водоспаду потрібно буде заплатити. Далі під’їжджаєте до самого водоспаду.

Де зупинитись?

Якщо ви хочете заночувати неподалік від Женецького водоспаду, найкращим варіантом буде зупинитись у Микуличині. Там є готелі, а також приватні будинки, які здають в оренду. Ціновий діапазон – від 300 до 2500 тис. грн за добу.

Водоспад Бурбун

Де: Хмельницька область, Дунаєвецький район, на межі сіл Бобрівка та Лисець

Це місце поки що маловідоме, втім, дуже мальовниче. Із висоти 5 метрів вода падає у невеличке озерце бірюзового відтінку. Навколо водоспаду ростуть кущі папороті й лежить каміння, вкрите мохом.

Ще кілька років тому про цей водоспад знали лише місцеві жителі. Але з часом усе більше людей приїжджають сюди, щоб насолодитись краєвидами й обов’язково сфотографуватись. Однак не кожен наважується скупатись – вода біля водоспаду холодна за будь-якої погоди.

Як дістатися?

Можна їхати з Хмельницького або Дунаївців через село Голозубинці до села Лисець. При в’їзді до села Лисець є табличка з напрямком руху до водоспаду. Далі потрібно їхати до села Бурбун і спуститись до водоспаду із пагорба.

Дістатись до водоспаду рейсовим автобусом буде складно. Від Дунаївців до села Лисець автобус ходить лише двічі на тиждень: у четвер і неділю зранку і в обідню пору.

Де зупинитись?

Можливості переночувати поблизу водоспаду поки що немає. У майбутньому планують облаштувати зону відпочинку біля села Лисець, однак проєкт поки що не реалізовано.

Острів Бірючий

Де: Херсонська область

Фото: newsparky.livejournal.com

Просторі пляжі, білий пісок, чиста й тепла вода – це ідеальне місце для літнього відпочинку.

Бірючий острів насправді є півостровом. У літню пору сюди можна дістатися сухопутним шляхом. Але у період осінніх дощів перешийок, який з’єднує острів із материковою Україною, затоплює. Тому Бірючий півострів називають островом.

Найпопулярніше місце відпочинку на острові – Федотова коса на березі Азовського моря.

Територія острова є заповідною зоною – тут можна побачити оленів, лисиць, диких качок, які спокійно гуляють серед степових трав.

Як дістатися?

Щоб доїхати до острова автомобілем, потрібно дістатись до Кирилівки, після чого по Федотовій косі їхати в бік Бірючого. Дорогою ви побачите дороговкази, які допоможуть зорієнтуватись.

Від Кирилівки можна їхати й громадським транспортом, який їздить кожні 15 хвилин.

Де зупинитись?

На острові можна орендувати житло з будь-яким рівнем комфорту за будь-якими цінами. Тут є приватні котеджі від 600 грн за номер, а також готелі від 1500 грн за номер.

Буцький каньйон

Де: Черкаська область, біля села Буки

На річці Гірський Тікич знаходиться каньйон довжиною 5 кілометрів.

Колись на цій річці була перша в Україні ГЕС. Зараз від неї залишились руїни, які все ще можна оглянути.

На початку каньйону тече водоспад Вир довжиною 2 метри. Він має штучне походження, бо колись був фрагментом Буцької ГЕС. Серед каньйону розміщується Скеля Родіонова, яка стала популярним місцем для екстремалів-скелелазів.

Та все ж головне, заради чого приїжджають до Буцького каньйону, – його природа. Адже ландшафт Буцького каньйону досить незвичний для України. Туристи насолоджуються природою, катаються на байдарках і гуляють скелястими берегами річки.

Як дістатися?

Їхати потрібно Одеською трасою до Жашкова, а потім ще 35 км до села Буки в бік Вороного і Червоного Кута. Можна також їхати довшим шляхом, але без численних ям через Маньківку.

Де зупинитись?

Житло можна знайти у Маньківцях або Жашкові від 600 до 1500 грн.

Джуринський водоспад

Де: Тернопільська область, біля сіл Устечко й Нирків

Найбільш рівнинний водоспад України протяжністю 16 метрів. Джуринський водоспад входить до складу Національного природного парку «Дністровський каньйон».

Тут досить шумно, адже тиск води у водоспаді такий високий, що складно розчути інші звуки довкола.

До Джуринського водоспаду приїжджають як на кілька днів із палатками, так і на кілька годин, щоб помилуватись природою.

Як дістатися?

З Тернополя або Чернівців потрібно дістатись до Ниркова. Дорогу до водоспаду знайти складно, тому переважно туристи запитують у місцевих жителів.

Де зупинитись?

Найближчі готелі знаходяться у Ниркові від 575 грн за добу.

Лебедівка

Де: Бессарабія, Одеська область

Чорне море, піщані пляжі, ліс навколо. Тут є два види пляжу: один розташований під обривом поруч із базами відпочинку й не дуже широкий (5-25 метрів), другий – трохи осторонь від курорту на піщаній косі довжиною 53 км. Вибір житла тут великий. Втім, деякі туристи не бронюють місця в готелях, а живуть у палатках.

Як дістатися?

Лебедівка знаходиться за 120 кілометрів від Одеси. Від залізничного вокзалу Одеси кілька разів на день ходить автобус до Лебедівки. Також можна їхати автобусом з Білгорода.

Де зупинитись?

У Лебедівці можна вибрати досить скромне житло від 250 гривень, а також дорожчі номери у готелі від 1200 гривень.

Подільські Товтри

Де: Хмельницька область

Подільські Товтри є національним природним парком. Товтри – це залишки узбережних рифів, витягнених паралельно давній береговій лінії. Подільські Товтри – це також скелі різної форми, вкриті густими деревами, які оточують річку Дністер. Через це тут неймовірні краєвиди, особливо навесні, коли усе яскраво-зелене. У парку росте майже 1700 видів рослин. Клімат і ландшафт місцевості сприяють збільшенню кількості хижих птахів і кажанів.

Кожен відвідувач парку може знайти тут для себе щось цікаве: екскурсії, прогулянки, спортивні ігри, збір грибів і ягід, рибальство й навіть мандрівки на повітряних кулях.

Як дістатися?

Подільські Товтри розташовані в межах трьох районів Хмельницької області – Кам’янець-Подільського, Чемеровецького та Городоцького. З цих міст можна доїхати автобусом до міста Стара Ушиця. Звідти доведеться пройтися пішки близько двох годин.

Де зупинитись?

Багато туристів приїжджають у Подільські Товтри з наметами. Якщо вам такий варіант не підійде, то можна зупинитись у Старій Ушиці.