Епідемія коронавірусу в світі з кожним днем набирає обертів, але в Україні наразі лабораторно підтверджено лише один випадок захворювання на COVID-19.
Щоб стримати поширення коронавірусу, в Україні до 3 квітня вводять карантин. Explainer пояснює, що це означає.
Що таке карантин?
При виникненні вогнища інфекційного захворювання для того, аби запобігти поширенню хвороб, оголошують карантин або обсервацію.
Карантин – це система режимних, протиепідемічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на повну ізоляцію вогнища і ліквідацію хвороб у ньому.
Протиепідемічні і лікувально-профілактичні заходи в умовах карантину охоплюють: використання населенням медичних препаратів, захист продовольства і води, дезінфекцію, дезінсекцію, дератизацію, санітарну обробку, посилене дотримання правил особистої гігієни, активне виявлення та госпіталізацію інфекційних хворих.
На який строк впроваджують карантин?
Строк карантину визначається тривалістю максимального інкубаційного періоду захворювання, що обчислюється з моменту ізоляції останнього хворого і закінчення дезінфекції у вогнищі.
Обмеження вводяться з 12 березня до 3 квітня.
Що передбачає карантин?
За рішенням Кабміну в Україні обмежать проведення масових заходів, концертів та конференцій. Кінотеатри скасують сеанси, також буде закрито розважальні центри та розважальні зони в шопінг-молах.
Обмежено проведення масових заходів, в яких заплановано участь 200 і більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності.
Проводити спортивні заходи можна з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Обмеження не стосується спортивних заходів на відкритому повітрі. Також заплановано впровадження карантину в навчальних закладах строком на три тижні.
Карантин передбачає:
- закриття навчальних закладів;
- заборона масових зібрань понад 200 осіб (виняток – Верховна Рада);
- закриття авіасполучення з деякими країнами;
- закриття великої частини КПП на кордонах. З 219 залишаться 49 пропускних пунктів.
Людям заборонено ходити на роботу?
Заборони на роботу немає.
Як вберегтися від коронавірусу?
Найкращим методом «порятунку» є профілактика. ВООЗ і МОЗ України опублікували спеціальні інструкції:
- регулярно мийте руки з милом, а потім витирайте насухо;
- не торкайтеся немитими руками до обличчя;
- уникайте тісного контакту з людиною, яка чхає і кашляє;
- уникайте контакту з дикими тваринами і не відвідуйте ферми;
- добре просмажуйте м’ясо та яйця;
- зволожуйте слизові оболонки верхніх дихальних шляхів сольовими розчинами;
- якщо у вас підвищена температура тіла, кашель і утруднене дихання – відразу звертайтеся до лікаря.
Які симптоми коронавірусу?
Новий коронавірус викликає хворобу COVID-19. Симптоми COVID-19 схожі із симптомами респіраторних захворювань від легкого до тяжкого ступеня, включно з такими симптомами, як жар, кашель, біль у м’язах, втома і утруднене дихання. Деякі пацієнти повідомляли про біль у горлі, головний біль і навіть діарею.
Серед ускладнень на першому місці – вірусна пневмонія. При вірусній пневмонії стан погіршується швидкими темпами, і у багатьох пацієнтів вже протягом 24 годин розвивається дихальна недостатність, що вимагає негайної респіраторної підтримки з механічною вентиляцією легень.
Якщо швидко розпочати лікування, це сприятиме полегшенню ступеня тяжкості хвороби.
Що робити, якщо захворів?
Якщо у вас буде позитивний результат на COVID-19, вам буде запропоновано жити в карантині, поки ваші симптоми повністю не зникнуть. Якщо ваше захворювання на тяжкій стадії, лікарі визначать, чи потрібно вам стаціонарне лікування, але наразі немає специфічного для коронавірусу лікування.
Доглядаючи за хворим, прикривайте рот і ніс маскою або іншими захисними засобами (хусткою, шарфом та ін.). Доглядати за хворим повинен тільки один член сім’ї.
Номер гарячої лінії Міністерства охорони здоров’я (0-800-505-201) для громадян, які за останні 14 днів повернулися з Китаю або інших країн, де зареєстровано масові випадки зараження, і мають симптоми захворювання.
Чим лікують коронавірус?
Під час лікування хворих застосовують загальну противірусну терапію. Специфічного лікування хвороби поки немає.
Останні дані щодо COVID-19:
Станом на ранок 11 березня в світі зареєстровано 119 132 випадків захворювання COVID-19, з них 65 776 (55,2%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 38 176 випадків у 108 країнах.
В Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19.
Усього за весь період Центр громадського здоров’я України отримав 43 підозри на захворювання COVID-19. Зараз один зразок ще перебуває на стадії дослідження, 41 зразок отримав негативний результат, тобто коронавірусу не виявлено.