Президент України Володимир Зеленський опинився в неділю, 5 січня, в епіцентрі конфлікту, пов’язаного з його відпочинком. Зеленський спочатку спробував інкогніто з сім’єю відпочити в Омані, а коли його викрили, то прес-служба заявила про робочу поїздку і про заплановані зустрічі “на вищому рівні”.

Нагадаємо, на Новий рік Зеленський попрямував на гірськолижний курорт в Західній Україні – Буковель. В Інтернеті з’явилися фотографії Зеленського на гірських схилах Буковеля.

Після чого офіс президента поширив неофіційну інформацію, що Зеленський затримається там ще на тиждень.

Але, насправді, Зеленський, не привертаючи уваги, таємно поїхав з Буковеля відпочивати з сім’єю в султанат Оман. Вранці 5 січня в українських ЗМІ з’явилися світлини, на яких Зеленського сфотографували разом з членами сім’ї в одному з розкішних п’ятизіркових готелів на узбережжі Оманської затоки.

За даними ЗМІ, що опублікувало фотографії президента на тлі пальм, Зеленський з сім’єю перебуває на узбережжі Оманської затоки недалеко від столиці країни – Маската.

Це саме видання повідомляє, що Зеленський зупинився в одному з найдорожчих готелів в Омані, де вартість президентського люкса становить близько чотирьох тисяч євро на добу.

Лише за пару годин після появи фотографій в ЗМІ Офіс президента повідомив, що Зеленський знаходиться в Омані з сім’єю, куди прибув “рейсовим літаком за власні кошти”. Про відпочинок – ні слова, зате згадувалося про заплановані зустрічі “на вищому рівні”.

“Президент Володимир Зеленський знаходиться в Омані, куди він відбув разом з родиною рейсовим літаком за власні кошти. У Зеленського в Омані заплановані зустрічі на вищому рівні. Зокрема, президент обговорить торговельно-економічне співробітництво двох країн, зміцнення дипломатичних відносин і залучення інвестицій в Україну “, – йдеться в повідомленні.

Українські користувачі в соціальних мережах розкритикували заяву офісу Зеленського, побачивши кричущу суперечність – якщо президент України полетів в Оман з робочою поїздкою, то чому за власні кошти? А якщо Зеленський поїхав на відпочинок, то чому це приховує?

Ділові зустрічі Зеленського в Омані

За кілька годин, 5 січня прес-служба повідомила, що під час поїздки в Оман Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ країни, Юсуфом бін Аляві бін Абдуллою.

Як повідомили в Офісі президента, сторони обговорили зміцнення відносин між країнами, зробивши акценти на нарощуванні торговельно-економічного співробітництва.

6 січня Зеленський провів зустріч з виконавчим президентом Державного генерального резервного фонду Султанату Оман Абдулсаламов аль-Муршід.

В ході зустрічі сторони обговорили торгово-економічне та інвестиційне співробітництво України та Оману і констатували, що нинішній рівень двостороннього інвестиційного співробітництва не відповідає наявному потенціалу, зокрема в порівнянні з динамічним зростанням торгових відносин, і погодилися з необхідністю його активізації.

Що не так з поїздкою?

У цій поїздці Зеленського в Оман і зустрічах “на вищому рівні” є кілька але …

Нагадаємо, за протоколом президент України мав би зустрічатися з першою особою Оману, якби така зустріч, дійсно була запланована. Але, султан Омана Кабус бен Саїд зараз важко хворіє і готує передачу влади. Жодних міжнародних зустрічей у нього не заплановано.

Варто також відзначити, що Оман як офшорна зона внесений до чорного списку ЄС.

У березні 2019 року, міністри фінансів ЄС оновили список податкових юрисдикцій, які не співпрацюють з ЄС.

Станом на 12 березня 2019 ще 10 країн були переміщені з сірого списку в чорний через недотримання ними зобов’язань: Аруба; Барбадос; Беліз; Бермудські острови; Вануату; Домініка; Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Оман; Маршаллові острови; Фіджі.

Крім того, Зеленський знову потрапив в міжнародний скандал, який розгорівся між США і Іраном. Справа в тому, що Зеленський зустрівся з міністром, який підтримав Іран в конфлікті через ліквідацію американцями генерала Сулеймані.

Раніше іранське інформаційне агентство Mehrnews повідомляло про те, що прем’єр-міністр Оману в телефонній розмові висловив прем’єр-міністрові Ірану співчуття з приводу ліквідації американцями іранського генерала Касема Сулеймані.

Також викликає нерозуміння та насторогу те, що засоби масової інформації Султанату Оман нічого не написали ані про візит Зеленського в країну, ані про його вчорашню зустріч з міністром Юсуфом бін Аляві бін Абдуллою.

Кілька перевірених арабськомовних видань Оману також нічого не згадують про візит президента України в країну.

На сайті посольства України в Саудівській Аравії, яке також відповідає за зв’язки з Оманом, немає повідомлень про зустрічі Володимира Зеленського з міністром, відповідальним за іноземні справи Султанату Оман, Юсуфом бін Аляві бін Абдуллою.

Варто також нагадати, що свою передвиборну програму Зеленський будував, в тому числі на тому, що колишній президент України Петро Порошенко дозволив собі відпочинок на Мальдівах, що аморально для президента країни, в якій йде війна. І, ось, тепер Зеленський спробував таємно відпочити в Омані, але влучив у таку ж ситуацію, що і Порошенко.

ЗМІ підрахували, що з моменту вступу на посаду Президент України Володимир Зеленський не тільки відвідав з офіційними візитами кілька країн, але і встиг залишитися на відпочинок в цих країнах як турист, а також кілька разів з’їздити на відпочинок з сім’єю.