Цього року ще з листопада усюди почали готуватись до торжеств: вітрини, декоровані святковими атрибутами, так і ваблять на шопінг; на вулицях блищать прикрашені ялинки та миготять вогники гірлянд. Задавалося б – радій та готуйся до свят! Але як бути, якщо святковий настрій ніяк не з’являється, навіть після прогулянок оздобленими вулицями та торговельними центрами, а погода не тішить очікуваним снігопадом?
Explainer пояснює, як підняти настрій самостійно.
Змиритися з незакінченими справами
Якщо не вистачило 366 днів для завершення усіх цілей і задач, не варто засмучуватись, а прийняти це як норму. Великі справи переносимо на наступний рік, а маленькі – спробуємо завершити цьогоріч. Зайва паніка і хвилювання ні до чого. Відпустивши ситуацію, помітиш, що насолоджуєшся майбутніми святами.
Продумати та подякувати минулому року за все хороше, що в ньому було
Норвезький письменник Ерленд Лу у своєму романі “Наївно. Супер”, коли хоче щось зрозуміти, радить складати список: того, що подобається/не подобається; що маєш/не маєш/хотів би мати; чого не вистачає та чого хочеться; список того, що викликало душевний підйом у дитинстві та ін. Це допомагає впорядкувати думки.
Аби почати позитивно мислити, досить пригадати та внести до списку усе хороше, що сталося протягом року. Коли починаєш концентруватися на хорошому, більше його помічаєш, а погане відходить на задній план.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Емоційне вигорання: що це таке і як вижити?
Є така практика, яка дозволяє помічати та записувати у блокнот те, за що вдячний життю і людям навколо. Причому записи ведуть як щодня, так і щотижня або щомісяця; а можна поміркувати й виписати, за що вдячний року, який вже закінчується. Можливо, сталися несподівані приємні зустрічі, подорожі, зміна роботи, переїзд, навчання тощо.
Рік – це великий проміжок часу, за який обов’язково стались позитивні зміни, які потребують вдячності. Навіть крапля почуття вдячності робить людину набагато сильнішою. Неможливо витиснути негативну складову зі свого життя, але така практика дає можливість стати більш стійким до неї.
Зробити розхламлення простору та поприбирати
Чистота і порядок, які панують в оселі, – покращують настрій. Є безліч сучасних підходів щодо наведення порядку в домівці. Однак жоден з них не може гарантувати швидких результатів, якщо прибирання не відбувається регулярно. А головна причина безладу у приміщенні – це перфекціонізм та звичка накопичувати зайві речі.
Отже, з чого почати, аби досягти результатів? Прибирання – це робота, до якої потрібно готуватися і налаштуватися. Головне правило: робити все послідовно, із відпочинком та залучити членів сім’ї для допомоги.
Перш за все – скласти план прибирання і продумати, які зони найбільше потребують уваги. Напрямок прибирання повинен бути «згори – вниз», оскільки пил падає зверху вниз на підлогу. Ванну і туалетну кімнату слід очищувати в останню чергу, тому що в процесі роботи вони забруднюватимуться.
Потрібно спланувати свій час так, аби на генеральне прибирання виділити кілька днів, оскільки бажання зробити все й одразу призведе до стомлення, розчарування, не буде почуття полегшення.
Є така професія – організатор простору, яка допомагає позбутись зайвих речей і створює систему зберігання під потреби і звички клієнтів.
Ефективний метод – розібрати речі по категоріях, наприклад, одяг, документи, книжки, посуд, побутова техніка та ін. За цим методом збираємо усі речі потрібної категорії в одному місці та прибираємо зайві: у смітник, на перероблення, благочинність.
Відмовлятись слід від тих речей, які не приносять задоволення й радості від користування. Відомий вислів: щоб у життя прийшло щось нове, потрібно позбутись старого.
Один із вихідних присвятити собі та своїм бажанням
Якщо стрес перед святами не дає розслабитись, то можна взяти невеличкий таймаут, відпроситися раніше з роботи чи присвятити цілий вихідний день собі. Це дозволить відпочити та знайти сили для подальших справ.
Ніщо так не заряджає енергією, як максимально ледачий день: дивитись улюблені фільми чи слухати музику в ліжку (зокрема новорічної тематики); довгий ранковий або денний сон; неспішні прогулянки на свіжому повітрі; б’юті-процедури; улюблені ласощі тощо.
Декорувати оселю символами свята: прикрасити ялинку, зробити власноруч ялинкові іграшки
Аби з’явилось радісне передчуття свята, потрібно заздалегідь прикрасити смереку. Штучну виготовляють з продуктів нафтовиробництва, а живу краще брати на законних точках продажу. Якщо придбати живу ялинку на стихійному ринку, то це стане підтримкою незаконної вирубки дерев. Використовуючи штучну смереку 10-12 років, її вуглецевий слід виявиться меншим, ніж у ялинок, які вирощуватимуть та вирубатимуть щороку.
Є й альтернативні способи оздоблення оселі: створення віночків, прикрашання гілок, ялинки в горщиках чи ялинки-сукні. Альтернативні ялинки – новий тренд, який набуває популярності. Вони можуть бути різних форм та з різних матеріалів. Це й геометрично розвішані кулі, “настінні ялинки”, природний вигляд мають ялинки, зібрані з гілок або деревини.
Екологічну ялинку також роблять зі старих книжок, журналів і конспектів: варто лише красиво їх викласти, оздобивши святковими вогниками.
За останні роки популярності набули новорічні та різдвяні віночки з природних матеріалів: крім гілок смереки й сосни, використовують гілки верби, берези, виноградної лози.
Прикрашають вінки горіхами, шишками, жолудями, паличками кориці, шматками сушених цитрусів, квітами, бантами, тканиною, стрічками, намистинками, паєтками тощо. Для натхнення досить подивитись кілька майстер-класів, знайти потрібні дрібнички та увімкнути фантазію. Творчі заняття розслаблюють та заряджають енергією.
Вінки мають два призначення: для прикрашання столу зі свічками всередині та для того, щоб вішати на стіну чи двері.
Для виготовлення віночка знадобиться:
- кільце зі щільного картону;
- крафт-папір або газета;
- міцна флористична мотузка;
- соснові чи ялинові гілки;
- клей-пістолет;
- ножиці;
- елементи декору за смаком (горіхи, ягоди, цукерки, шишки, ялинкові іграшки, палички кориці).
Спочатку вирізаємо з картону основу – широке кільце. Газету чи крафт-папір скручуємо у рівномірний рулон. За допомогою мотузки скріплюємо скручений папір до основи. Відрізані гілочки примотуємо стрічкою до об’ємного кільця, закріплюємо гарячим клеєм.
Починати слід з внутрішньої сторони майбутнього віночка та слідкувати, щоб не було пробілів.
Тепер час додавати прикраси. З ялинкових кульок треба зняти тримачі, аби було легше клеїти їх на вінок. Горіхи можна пофарбувати водоемульсійною білою чи золотою фарбою.
В кінці доповнити стрічками, бантами, мішурою, намистинками тощо.
Аби зробити святкове дерево оригінальним, власноруч виготовляють святкові іграшки, зокрема з паперу. А щоб було цікавіше – до цього заняття залучайте дітей. Зі звичайного паперу за допомогою шаблонів, ножиць та клею можна створити різдвяні картонні будиночки. Для створення необхідної атмосфери досить вставити маленькі ліхтарики або діодні свічки всередину домівок.
Приготувати святкове печиво
Що може бути більш святковим, ніж аромати свіжої випічки, печива з корицею, імбиром, кардамоном, гвоздикою? Приготуйте його, та дім наповниться запахами дитинства. Трубочками проколоти дірку в заготовках, після випікання вставити стрічки та прикрасити ними ялинку.
Простий рецепт імбирного печива
- пшеничне борошно – 300 г;
- сода – 1/2 ч. л.;
- мелений імбир – 2 ч. л.;
- мелена кориця – 1 ч. л.;
- мускатний горіх, гвоздика, кардамон (за бажанням) – 1/4 ч. л.;
- вершкове масло кімнатної температури – 100 г;
- цукор – 100 г;
- яйце – 1шт.;
- мед – 50 г;
Борошно просіяти, домішати до нього соду, спеції, добре перемішати. Масло збити кілька хвилин разом із цукром, додати яйце і трохи підігрітий мед. Збити все до однорідності. До маси додати сухі інгредієнти й замішати еластичне тісто.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що приготувати на Новий рік, якщо не хочеться шуби та олів’є? Пояснюємо
Прибрати його в пакет і поставити у холодильник на 1 годину. Килимок для тіста й саме тісто присипати борошном, розкачати товщиною 5-7 мм. Вирізати фігурки й відправити в духовку, нагріту до 180 градусів, на 10 хвилин. За бажанням намалювати глазуровані візерунки.