6 січня у Вашингтоні відбувся масштабний мітинг прихильників Дональда Трампа, який швидко переріс у зіткнення з поліцією. Трамп i його прихильники вважають, що результати виборів, на яких переміг демократ Джо Байден, було сфальсифіковано.

Фото: REUTERS / Stephanie Keith

Близько 12:00 за вашингтонським часом почалося засідання обох палат Конгресу США, які мали затвердити підсумки президентських виборів.

Подібне затвердження є формальністю, бо переможець вже відомий після голосування колегії виборників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори у США 2020: як визначається переможець?

Паралельно біля будівлі Капітолію тривав мітинг прихильників Трампа, на якому виступав сам Трамп. Він вкотре відмовився визнавати поразку на виборах і закликав своїх прихильників iти на Капітолій, аби “підтримати” членів Конгресу.

Протестувальники дійсно вирушили до Конгресу, але поліція спробувала їм перешкодити. Почалися зіткнення, під час яких частина прихильників Трампа увірвалася в будівлю Капітолію.

Під час сутичок загинуло 4 особи, серед них жінка, яка отримала вогнепальне поранення в самій будівлі Конгресу.

Захоплення Капітолію – історична подія. До цього будівлю повністю захоплювали у далекому 1814 році під час англо-американської війни.

За кілька годин людей, які захопили Капітолій, розігнав спецназ. Було затримано десятки протестувальників. Через кілька годин після початку зіткнень порядок було відновлено, а засідання Конгресу поновилося.

Під ранок 7-го січня Конгрес офіційно підтвердив перемогу Байдена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Байден перемагає на виборах у США. Що буде, якщо Трамп відмовиться визнавати поразку?

Для наведення порядку у Вашингтоні було оголошено комендантську годину і режим НС, який триватиме до дня інавгурації Байдена, тобто до 20 січня.

Поведінка Трампа під час штурму Капітолію була неоднозначною.
З одного боку, він опублікував відео, в якому заявив, що “вибори були вкрадені”, і назвав їх результати шахрайством. З іншого – закликав своїх прихильників розійтися.

У Конгресі США вже заявили про підготовку імпічменту Трампа. Причиною початку такої процедури є серйозні правові порушення. Після затвердження імпічменту в нижній палаті Конгресу, його повинен схвалити Сенат.