Інформація про епідемію коронавірусу 2019-nCoV надходить щогодини. Так, станом на ранок 30 січня кількість людей, які померли від коронавірусу в Китаї, зросла до 170 осіб. Заражених – 7711 осіб.
В Україні поки немає жодного випадку зараження коронавірусом.
За прогнозом китайської влади, спалах коронавірусу досягне свого піку до середини лютого, а потім піде на спад і повністю завершиться до кінця березня.
Але є й хороші новини: випадки одужання також є. За минулу добу з лікарень було виписано 124 людини.
Що було відомо:
31 грудня 2019 р. ВООЗ попередили про декілька випадків пневмонії в місті Ухань, провінція Хубей, Китай. Вірус не відповідає жодному іншому відомому вірусу.
Через тиждень, 7 січня, представники китайської влади підтвердили, що вони виявили новий вірус. Новий вірус – це коронавірус, який являє собою сімейство вірусів, які включають застуду, і вірусів, таких як SARS і MERS. Цей новий вірус було тимчасово названо «2019-nCoV».
Що було відомо тиждень тому, докладніше читайте тут.
Останні дані:
Щонайменше 170 людей загинули і понад 7000 випадків захворювання було підтверджено на материковому Китаї, адже коронавірус з Ухані поширюється Азією та світом.
Карта Центру системних наук та інженерії в Університеті Джона Хопкінса США відображає випадки коронавируса у всьому світі.
Діаграма, яка відстежує зростання смертності від вірусу.
Глобальне поширення:
За межами Китаю є 91 підтверджений випадок захворювання, зокрема не менше п’яти – у США. Випадки захворювання підтвердили в Гонконзі, Макао, на Тайвані, в Австралії, В’єтнамі, Канаді, Малайзії, Непалі, Сінгапурі, США, Таїланді, Південній Кореї, Німеччині, Франції та Японії.
Карта Центру системних наук та інженерії Університету Джона Гопкінса у США відображає випадки коронавірусу у всьому світі.
Боротьба з поширенням
Влада Китаю розширила заходи з боротьби з поширенням коронавірусу. У 25 провінціях Китаю оголосили найвищий рівень надзвичайної ситуації. У китайських містах майже 60 мільйонів людей перебувають під частковим або повним блокуванням.
В аеропортах по всьому світу також посилено контроль за авіарейсами, що прибувають з Китаю і Таїланду. Але, згідно із новими дослідженнями, майже дві третини перевірок в аеропортах не дозволяють виявити людей з коронавірусом. Команда з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини виявила, що наявні методи неефективні через інкубаційний період і низьку чутливість теплових сканерів.
США вже організували евакуацію своїх громадян з Китаю через епідемію. Аналогічні заходи готують також Україна, Франція, Канада, Німеччина і Нідерланди.
Коли пік вірусу?
За прогнозами, за межами провінції Хубей – епіцентру спалаху – інфекції будуть рости протягом кількох тижнів, а то й місяців.
Очікують більше випадків: дослідники з Імперського коледжу Лондона підрахували, що до 18 січня в Ухані заразилося не менше 4000 осіб, майже за тиждень до початку закриття міста. Їхня модель передбачає низький показник у країні до 20 000 осіб до кінця місяця і всього заражених до 100 000 осіб.
Імовірний пік через 10 днів. У вівторок, виступаючи перед державними ЗМІ, Чжун Наньшань, один із провідних респіраторних експертів Китаю і герой боротьби з атиповою пневмонією у 2003 році, сказав, що очікує, що пік настане до 10 днів.
Вірус все іще може поширюватися: інші експерти попереджають, що хоча спалах у провінції Хубей може досягти піку в найближчі тижні, інші китайські мегаполіси можуть зіткнутися з епідеміями, які продовжують поширювати збудник всією країною і світом.
Весна і літо: спалахи у найбільших містах Китаю можуть досягати максимуму в квітні або травні і поступово сповільнюватися у червні і липні.
Що кажуть медики?
Всесвітня організація охорони здоров’я, яка спочатку не сприймала вірус серйозно, попередила всі уряди, щоб вони були «напоготові», і її комітет з надзвичайних ситуацій повинен зібратися пізніше в четвер, щоб вирішити, чи оголошувати глобальну надзвичайну ситуацію через коронавірус.
Вчені з Гонконгу вже розробили вакцину проти коронавірусу 2019-nCoV, яку почнуть тестувати на тваринах. Незважаючи на те, що це може зайняти більше одного місяця, тестувати вакцину на людях зможуть не раніше 2021 року. Тільки після успішних випробувань вакцину запустять у масове використання.
Що робити, якщо ви нещодавно повернулися з Китаю?
Якщо ви були в Китаї протягом останніх 14 днів і у вас підвищена температура, кашель або утруднене дихання, вам слід:
- Зверніться за медичною допомогою негайно. Перш ніж іти у кабінет лікаря або відділення невідкладної допомоги, зателефонуйте заздалегідь і розкажіть їм про свою нещодавню подорож і свої симптоми
- Уникайте контактів з іншими.
- Не подорожуйте, поки хворі.
- Якщо є кашель або чхання, прикривайте рот і ніс серветкою або рукавом (не руками).
- Часто мийте руки з милом і водою не менше 20 секунд, щоб уникнути поширення вірусу. Використовуйте дезінфікуючий засіб для рук на спиртовій основі, що містить не менше 60% спирту, якщо мило і вода недоступні.
Де можна знайти новини про вірус?
- Сайт Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
Тут публікують щоденні зведення щодо розвитку ситуації. Оскільки число заражених змінюється постійно, конкретні числа в зведеннях можуть бути дещо застарілими порівняно з іншими джерелами.
- Центри з контролю і профілактики захворювань США (CDC) також ведуть спеціальну сторінку, присвячену епідемії на території країни.
Карта збирає дані з Центрів з контролю і профілактики захворювань США, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Європейського центру з профілактики та контролю захворювань, Китайського центру з контролю і профілактики захворювань і китайського веб-сайту DXY, який збирає дані з Національної комісії охорони здоров’я Китаю.
Результати відображають світову картину випадків коронавірусу в режимі реального часу. На інтерактивній карті вказано регіони, в яких пацієнтам було поставлено діагноз коронавірус – чим більше випадків у регіоні, тим більша точка на карті. Карта також відстежує кількість смертей у містах.
Найбільші світові видання ведуть трансляцію щодо поширення коронавируса, наприклад: The Guardian, CNN, The New York Times та інші.