У неділю в Мінську пройшов, імовірно, наймасштабніший мітинг в історії незалежної Білорусі. Учасники акції зібралися біля стели “Мінськ — місто героїв” на проспекті Переможців та заповнили парк Перемоги, що її оточує, а також прилеглі вулиці.

За оцінкою Tut.by, біля стели зібралися не менше 200 тисяч осіб, які скандували: «Іди!», «Верим, можам, пераможам!», «Лукашенко в автозак!».

Соратниця опозиційної кандидатки в президенти Світлани Тихановської, членкиня Об’єднаного штабу опозиції Марія Колесникова на мітингу озвучила вимоги протестувальників, головна з яких – відставка “колишнього президента” Олександра Лукашенка.

З 17 серпня у Білорусі оголошено загальнонаціональний страйк.

Після мітингу біля стели протестувальники розпочали марш вулицями Мінська. Частина протестувальників попрямувала до площі Незалежності, на якій зібралося кілька десятків тисяч людей.

Днем на площі Незалежності відбувся організований мітинг прихильників президента Олександра Лукашенка, на який прибув і сам Лукашенко. Чинний президент попросив «не провокувати людей до силового протистояння”, відкинув вимоги щодо проведення нових виборів та заявив, що Білорусі на її кордонах загрожують війська НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протести у Білорусі – як Лукашенку вдавалося 26 років утримувати владу

Недільні протести запам’яталися не тільки кількістю залучених людей, але й тим, що влада майже відмовилася застосовувати репресії проти протестувальників. Всього тиждень тому навіть групи мирних протестувальників були б жорстоко розігнані ОМОНом. У неділю поліції ніде не було.

Після мітингу, за інформацією білоруських ЗМІ, в різних районах Мінська силовики почали затримувати людей, що розходилися з мітингу. Затримання відбувалися як у центрі міста, так і на околицях у дворах будинків.

Пізніше прес-служба МВС Білорусі повідомила, що інформації про затримання під час акцій протесту немає.

Зокрема, “Єврорадіо” в своєму Telegram-каналі зазначає, що людей затримують як в центрі Мінська, так і на околицях.

Тим часом білоруське бюро “Радіо Свобода” повідомляє, що кількох людей затримали люди в штатському біля ГУМу.

Продовження протесту заплановано на сьогодні, 17 серпня.