Коли ви регулярно займаєтесь бігом і у вас є тренувальний план, ви не можете взяти вихідний день, навіть коли йде дощ. Бігати під дощем може бути дуже корисним і в плані дотримання тренувального плану і знадобиться у день змагань. Адже більшість перегонів не скасовуються через дощ.

МС з легкої атлетики, багаторазова чемпіонка України, учасник міжнародних змагань з легкої атлетики та триатлону, бронзовий призер чемпіонату Європи (CISM) cross country, переможець чемпіонату Європи з дуатлону (2005) Юлія Ястребова пояснює, яка користь від бігу в дощ, як бігати у дощову погоду і що вдягнути.

Чи безпечно бігати під дощем?

Біг за легкої та помірної кількості опадів безпечний. Після подолання перших кілометрів ви зігрієтеся і відчуєте себе комфортно. Ви можете навіть розслабитись, поки йде дощ.

Перевірте прогноз погоди, перш ніж вибігти. Якщо поблизу є грози та блискавки, відкладіть свій біг, перенесіть його на криту бігову доріжку або зробіть інші серцево-судинні тренування.

Чи є користь від бігу під дощем?

Існує дуже мало досліджень, які повідомляють про фізіологічні ефекти холоду з дощем або впливу мокрого холоду на людину під час фізичних навантажень.

Дослідження показують, що біг під дощем може знизити спортивні показники.

Але біг під дощем може зробити вас більш стійким бігуном.

Переваги бігу під дощем

Підготовка себе до різних погодних умов. На змаганнях завжди є ймовірність потрапити під дощ, тому краще випробувати себе й екіпіровку на тренуваннях. Дощ – хороша перевірка для одягу та взуття. Навіть в мокрому вигляді кросівки не повинні натирати й муляти, а одяг дратувати шкіру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ранок, обід або вечір – коли краще бігати?

Порожні вулиці та стадіони. Біг під дощем – ідеальний спосіб побігати на самоті, зібратися з думками. У сильну літню спеку біг під дощем – чудова можливість провести тривале тренування.

Задоволення від бігу. Після тренування в погану погоду настрій завжди покращується, організм відчуває себе бадьоріше, а задоволення від виконаної роботи значно більше, ніж від звичайного тренування.

Чи можна захворіти після бігу у дощ?

Немає жодних переконливих доказів, які б сказали, що через біг під дощем ви захворієте.

Дослідження університету Вісконсина показали, що саме холод, а не вологість може зробити вас більш сприйнятливим до вірусу або, ще гірше – переохолодження.

Коли організм людини контактує з холодним повітрям, організм втрачає тепло. Тому якщо правильно одягнутися, організм не переохолоджуватиметься і не перегріється. Адже хворіють не від холоду, а через поганий імунітет.

Одяг для бігу в дощ

Менше одягу. Одягайтеся відповідно до температури повітря, вітру й темпу бігу, не звертаючи уваги на дощ. Наприклад, якщо термометр показує +22, за такої погоди ви бігаєте у футболці й шортах, то коли на вулиці +22, але йде дощ, досить того ж комплекту одягу. Максимум, чим можна утеплитися порівняно з тією ж погодою, але без дощу – одягнути щось із довгим рукавом замість короткого, щоб уникнути дискомфорту від холодних крапель.

Не одягайте бавовняний одяг. Бавовняний одяг утримує вологу, стає важким і натирає. Використовуйте тільки синтетичні тканини, які добре відводять вологу.

Не використовуйте бавовняні шкарпетки. Тільки синтетичні шкарпетки з ефектом компресії.

Кросівки. Для бігу в холодну дощову погоду підійдуть кросівки з мембраною, які не пропускають вологу всередину, при цьому дозволяють ногам дихати.

Під теплим літнім дощем бігайте у бігових кросівках, що дихають. Мембрана в таку погоду радше нашкодить, ніж буде корисною. Ногам буде жарко, вони почнуть зопрівати, і з’являться мозолі.

Не одягайте дощовики. Вони не дихають, під одягом буде ефект парника. Набагато легше і приємніше бігти в одязі, що дихає, до того ж, якщо скінчиться дощ, він швидко висохне. Дощовики потрібно використовувати тільки дорогою до місця старту, на марафонах в них комфортно очікувати стартового пострілу.

Для бігу в дощову прохолодну погоду використовуйте бігові вітрівки, що дихають та стійкі до дощу. Якщо на марафоні очікується дощ, купіть одноразовий дощовик-пакет, щоб не промокнути в очікуванні старту.

Для цього також можна використовувати великий пакет для сміття, зробивши отвори для голови і рук.

Кепка з козирком. Бейсболки – рятівники в дощові дні!Під час бігу в дощ вони захистять обличчя від крапель.

Для бігу по місту використовуйте яскравий одяг зі світловідштовхувальними вставками. У похмуру й дощову погоду видимість значно знижується, чим яскравіше одягнетеся, тим далі вас будуть бачити водії.

Поради щодо бігу під дощем

Машрут – вибирайте асфальтовані маршрути. Звичний маршрут в парку або лісі швидко перетвориться в болото.

Видимість – дощ часто означає низький рівень освітлення, тому вибирайте яскравий одяг та такий, який має світловідштовхувальні деталі, щоб залишатися в безпеці.

Запобігання потертості – потертості можуть траплятися за будь-якої погоди, але це може бути набагато гірше, якщо ви та ваш одяг мокрі від дощу. Використовуйте гелі, щоб зменшити ризик.

Не бійтеся застудитися.Під час бігу організм виділяє багато тепла, якщо правильно одягнутися, організм не переохолоджуватиметься і не перегріється.

Захистіть свою електроніку. Використання застібки-блискавки або водонепроникне покриття. Більшість бігових годинників є водонепроникними, але якщо ви не впевнені, перевірте технічні характеристики виробника, щоб побачити водонепроникний рейтинг.

Не бігайте, коли є блискавка.Так, вас можуть вразити блискавки.

Знімайте одяг– щойно ви повернетесь додому, потрібно швидко переодягнутися і тільки тоді займатися розтяжкою і біговими вправами.

Сушіння взуття – коли ви повернетесь з бігу, зніміть кросівки і набийте їх зім’ятою газетою, щоб допомогти зберегти форму і вивести вологу з тканини. Намагайтеся не ставити їх перед обігрівачем або в сушарку, оскільки це може перекрутити їхню форму.

Не варто бігати, якщо на вулиці:

Гроза. Завжди подумайте двічі про те, щоб вийти на пробіжку в грозову погоду.

Дуже вітряно. Дощ і вітер можуть бути в кращому випадку неприємним, а в гіршому – небезпечним поєднанням, особливо якщо холодно. Ваше тіло може швидко охолонути, піддаючи вас ризику травм і хвороб. Якщо пориви вітру вище 40 км/год, подумайте про перенесення часу вашого бігу.

Біг під дощем може бути безпечним способом зайнятись фізичними вправами навіть у погану погоду. Можливо, вам навіть сподобається бігати під дощем.